new red car with key on hand isolated on white background
Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu samochodowego?
22 sierpnia 2016
zastaw_gotowka_samochod
Gotówka pod zastaw samochodu
22 sierpnia 2016
kredyt_samochodowy_2

Koszty obsługi kredytu samochodowego są stosunkowo wysokie, a to stymuluje instytucje finansowe do zamykania się przed przedsiębiorcami i przeprowadzania bardziej szczegółowej analizy ich zdolności finansowej. Istnieją jednak sposoby, aby uniknąć tych formalności i uzyskać finansowanie na zakup auta bez dodatkowych formalności.

Proces starania się o zakup samochodu z kredytu na ogół wiąże się z szeregiem dodatkowych formalności, a czas oczekiwania na auto może przeciągać się przez wiele miesięcy. O tym, czy firma ma szansę na uzyskanie finansowania zależy przede wszystkim od zdolności finansowej podmiotu.

Znacznie szybszym sposobem na zdobycie środków na zakup samochodu jest tzw. kredyt samochodowy bez zaświadczeń oraz pożyczka pod zastaw.

Kredyt gotówkowy może okazać się zbyt dużym obciążeniem. Podobnie jak pożyczka pod zastaw samochodu

Dla wielu osób, kredyt gotówkowy na pokrycie kosztów auta bywa zbyt dużym obciążeniem finansowym. Banki działające w Polsce na ogół udzielają ich w oparciu o podstawowe zaświadczenie o miesięcznych zarobkach, ale bez konieczności dostarczania bardziej szczegółowej dokumentacji.

Ostatecznie, tego typu produkty finansowe są jednak znacznie droższe od dedykowanych opcji; wyższymi kosztami banki starają sobie rekompensować sobie wyższe ryzyko.

Stosunkowo wysokim kosztem dla kredytobiorcy może być też pożyczka pod zastaw. Tego typu produkty oferowane są nie tylko przez banki jako takie, ale i pozostałe firmy finansowe. Pożyczka pod zastaw samochodu bywa jednak jeszcze droższa od tradycyjnego kredytu gotówkowego.

Finansowanie zakupu auta bez zaświadczeń, ale z wkładem własnym

Alternatywą dla dwóch poprzednich sposobów finansowania auta jest kredyt samochodowych bez zaświadczeń. Tak skrojoną ofertę na ogół proponują firmy pozabankowe, specjalizujące się w znacznej mierze w leasingu.

Potencjalny kredytobiorca nie ma obowiązku przedstawiania uzupełniającej dokumentacji poza udokumentowaniem poziomu swoich dochodów. Metoda uproszczona może jednak zobowiązać przedsiębiorcę do wniesienia wkładu własnego, ale przebiega znacznie szybciej w porównaniu do tradycyjnego finansowania proponowanego przez banki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *